Κυριακή 23 Αυγούστου 2020

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ

Πρώτη φιλική αναμέτρηση για την νέα αγωνιστική περίοδο, για την ομάδα του Μακροχωρίου  με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Ροδοχωρίου , το απόγευμα του Σαββάτου 22/8, στο γήπεδο του Μακροχωρίου με τελικό αποτέλεσμα 2 - 2.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων , αλλά βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 26' με αυτογκόλ και στο 33' με σουτ του Λαφάρα. Το 0 - 2 όμως έδωσε άλλο αέρα στους γηπεδούχους και στο 33' μείωσαν σε 1 - 2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παυλίδη και ισοφάρισαν με σουτ του Βλαχάβα στις καθυστερήσεις του ημίχρονου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό, παρόλο που και οι δυο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, με τους γηπεδούχους στο 53' να κερδίζουν πέναλντι , την εκτέλεση ανέλαβε ο Παυλίδης, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ροδοχωρίου κρατώντας το 2 - 2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πολύ καλή η παρουσία του συνόλου των παικτών του Μακροχωρίου , με το μέσο όρο ηλικίας να μην ξεπερνάει τα 18 έτη.

Επόμενη φιλική αναμέτρηση την Τετάρτη 26/8 με την ομάδα του Ζερβοχωρίου, στο γήπεδο του Μακροχωρίου.