Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2020

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΡΩΤΟΓΕΡΗ ΣΕ ΟΜΑΔΑ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ

Το Δ.Σ της ομάδας του Μακροχωρίου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση και ανακοινώνει την μεταγραφή του 19χρονου Κωνσταντίνου Πρωτογέρη, στην ομάδα της Κοζάνης, που αγωνίζεται στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής κατηγορίας και εύχεται στον Κώστα καλή συνέχεια με πολλές επιτυχίες και χωρίς τραυματισμούς.

Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2020

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

Ανακοινώνεται ο προγραμματισμός των προπονήσεων των τμημάτων υποδομής της ακαδημίας,από 21/9/2020 στο γήπεδο του Μακροχωρίου, όπως παρακάτω:

1. Τμήματα Κ12, Κ10, Κ8 και Κ6 κάθε Τρίτη, Πέμπτη από 16:30 έως 18:00 και κάθε Σάββατο στις 10:00.

2. Τμήμα Κ14 κάθε Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή από 16:30 έως 18:00 και κάθε Κυριακή στις 11:00, αγώνα στο πρωτάθλημα υποδομών ΕΠΣ Ημαθίας.

Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου 2020

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Κ10 & Κ8

Προγραμματίσθηκε η πρώτη συγκέντρωση για ενημέρωση από τον υπεύθυνο της ακαδημίας Αθανάσιο Παπαστέργιο των τμημάτων Κ10(γεννηθέντες 2011-12)και Κ8 για τους γεννηθέντες 2013-14-15 την Τετάρτη 9-9-2020, στο γήπεδο του Μακροχωρίου, στις 18:00.

Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου 2020

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Κ12

Προγραμματίσθηκε η πρώτη συγκέντρωση για ενημέρωση από τον υπεύθυνο της ακαδημίας Αθανάσιο Παπαστέργιο καθώς και η γνωριμία με τον προπονητή του προπαιδικού τμήματος Κ12  Φίλιππο Πεϊο, για τους γεννηθέντες 2009-2010 την Τρίτη 8-9-2020, στο γήπεδο του Μακροχωρίου, στις 18:00.

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Κ14

Προγραμματίσθηκε η πρώτη συγκέντρωση για ενημέρωση από τον υπεύθυνο της ακαδημίας Αθανάσιο Παπαστέργιο καθώς και η γνωριμία με τον προπονητή του παιδικού τμήματος Κ14 Κώστα Μουρτζίλα ,για τους γεννηθέντες 2007-2008, τη Δευτέρα 7-9-2020, στο γήπεδο του Μακροχωρίου, στις 18:00.

Κυριακή 23 Αυγούστου 2020

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ

Πρώτη φιλική αναμέτρηση για την νέα αγωνιστική περίοδο, για την ομάδα του Μακροχωρίου  με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Ροδοχωρίου , το απόγευμα του Σαββάτου 22/8, στο γήπεδο του Μακροχωρίου με τελικό αποτέλεσμα 2 - 2.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων , αλλά βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 26' με αυτογκόλ και στο 33' με σουτ του Λαφάρα. Το 0 - 2 όμως έδωσε άλλο αέρα στους γηπεδούχους και στο 33' μείωσαν σε 1 - 2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παυλίδη και ισοφάρισαν με σουτ του Βλαχάβα στις καθυστερήσεις του ημίχρονου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό, παρόλο που και οι δυο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, με τους γηπεδούχους στο 53' να κερδίζουν πέναλντι , την εκτέλεση ανέλαβε ο Παυλίδης, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ροδοχωρίου κρατώντας το 2 - 2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πολύ καλή η παρουσία του συνόλου των παικτών του Μακροχωρίου , με το μέσο όρο ηλικίας να μην ξεπερνάει τα 18 έτη.

Επόμενη φιλική αναμέτρηση την Τετάρτη 26/8 με την ομάδα του Ζερβοχωρίου, στο γήπεδο του Μακροχωρίου.

Δευτέρα 17 Αυγούστου 2020

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΦΙΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ

Ανακοινώνεται ο προγραμματισμός των φιλικών αγώνων προετοιμασίας της ανδρικής ομάδας.

1. Σάββατο 22/8 ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ, στις 19:00.

2. Τετάρτη 26/8 ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC - ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ, στις 19:00.

3. Σάββατο 29/8 ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ -  ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC, στις 19:00.

4. Τετάρτη 2/9 ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ, στις 18:00.

5.  Σάββατο 5/9 ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΥ -  ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ FC, στις 18:00.